Close

CO JE MINITENIS?

bechovice_leto_2014

bechovice_leto

Minitenis je “zmenšený tenis” umožňující dětem ve věku od pěti let hrát tenis podobně jako hrají dospělí na “normálním” kurtu. Minitenis je menší a má nižší síť. Míče na minitenis jsou lehčí a měkčí, ke hraní se používají kratší a lehčí rakety.

Proč právě minitenis?

Minitenis umožňuje i pětiletým dětem trénink prakticky všech úderů a herních činností, což by bylo na “normálním” dvorci s “normálními míči” vyloučeno. Obrovskou výhodou je, že děti mají ze své tělesné výšky podobnou perspektivu pohledu na minitenisový dvorec jako dospělí na dvorec normální. (Zkuste hrát tenis přes síť, kterou máte ve výšce očí!) Většina dětí je tak po několika týdnech eventuelně měsících tréninků schopna hrát cvičné minitenisové zápasy. Tím si začínají automaticky vštěpovat základní taktické návyky. Jakmile děti dosáhnou věku osmi let, přechází do věkové kategorie babytenis, kde se začínají učit hrát na “normálním” dvorci. Právě díky minitenisu je pro ně přizpůsobení se větším rozměrům kurtu daleko snazší, než kdyby začínali hned na “normálním” dvorci.

Napsat komentář