tenisová škola praha

dovolená s tenisem a víkend s tenisem

Tenisová škola:

Vám nabízí mnoho zajímavých služeb a je vedena hlavní trenérkou 1. třídy Mirkou Melicherovou

dlouholetou aktivní ligovou hráčkou a členkou týmu rakouského Swechattu. Zaměřujeme se na výchovu mladých tenistů od 4 let věku formou her a soutěží, tenisového tréninku techniky, taktiky pro dvouhru a čtyřhru, zvládnutí tenisového utkání, psychologické a kondiční přípravy dětí pro závodní tenis od 10 let věku, rekreační výuku všech věkových kategorií, prodej tenisových raket značky Babolat, Wilson, Yonex, Merco, tenisového oblečení, tenisáků, obuvi, vyplétání raket, tenisových turnajů pro dospělé rekreační hráče, pořádáním tenisových víkendů a týdenních campů pro děti od 6 let věku, jednotlivců i rodin v tuzemsku a zahraničí. Kurzy tenisu probíhají celoročně, přihlášky kdykoli během roku.

Cílem naší školy je vychovat mladé hráče,
o které má dnes náš profesionální tenis nouzi a nabídnout Vám kvalitní výuku s trenérem, který disponuje bohatými závodními i trenérskými zkušenostmi. Dbáme na vzdělávání trenérů a vyučujeme tenis v českém, ruském, německém a anglickém jazyce moderními metodami. Profesionálně přistupujeme ke každému jednotlivci a sestavíme Vám tréninkový plán Vám ušitý přímo na míru dle Vašich schopností a kondiční úrovně. Provozujeme minitenis a baby tenis pro děti od 4 let do 9 let věku.


Naše práce s dětmi je kvalitní, systematická a klademe důraz na rozvoj osobnosti dítěte, cílem je podchytit jeho zájem o tenis a rozvíjet morální vlastnosti – čestnost a fair-play hry. Tréninky dětí probíhají zábavnou formou her a soutěží, v pozdějším věku jde o drilový trénink techniky v případě závodního hráče a to několikrát týdně. Spolupracujeme s rodiči a jsme rádi, když se účastní tréninkových hodin, turnajů, mistrovských utkání, campů.

Trenér:

je odborně a pedagogicky vzdělaný tělovýchovný pracovník, který vede sportovcův tréninkový proces, přípravu na sportovní vystoupeni i toto vystoupení samotné a spoluzodpovídá  za  dosažený  výsledek.

Trenér musí kromě odborné způsobilosti oplývat i dalšími nezbytnými vlastnostmi - musí být dobrým psychologem, neboť je pro sportovce často i důvěrníkem. U kolektivních sportů má trenér zodpovědnost i za výběr družstva. Nezbytnou vlastností trenéra je přirozená autorita. Zvláště u nejpopulárnějších kolektivních sportů (fotbal, lední hokej) reprezentuje sportovce i před veřejností. Mnoho úspěšných trenérů se rovněž věnuje i publikační činnosti.

Dobrou základnou (i když ne nutně nezbytnou) pro pozdější úspěšnou trenérskou práci je předchozí úspěšná aktivní kariéra sportovce. Úspěšná realizace tréninkového procesu závisí mimo jiné i na interakčních předpokladech osobnosti trenéra, na jeho vzdělání, zkušenostech, motivačních a intelektuálních schopnostech a na umění individuálního přístupu ke sportovci. Trenér má mít i novační schopnosti spočívající v prosazování nových postupů v tréninku sportovce, nemá setrvávat na zastaralých zkušenostech. Při své práci má trenér pomoci udržovat emoční stabilitu sportovce, klást důrazu na výkon více než na samotný výsledek, respektovat sportovce (nejen ho ovládat), u kolektivních sportů podporovat soudržnost družstva.

V typologii trenérů se rozeznávají dva základní typy: autoritativní trenér (velmi náročný, nekompromisní, stavící jen na vlastním rozhodnutí) a demokratický trenér (stavící na spolupráci a naslouchající sportovci). Zcela vyhraněné typy trenérů se při své práci potýkají s řadou potíží. Proto se někdy v praxi používá systém dvou trenérů nebo trenéra s asistentem, často s opačnými či doplňujícími se vlastnostmi.

Kde trénujeme:             Horní Počernice, ulice Božanovská 2098, Praha 9 – areál fotbalu Xaverov

                                       Sokol Běchovice – areál Sank, Na Korunce 580, Běchovice 2, /odbočka na Dubeč./

                                       Dolní Počernice – Sokol Dolní Počernice, kurty u fotbalového stadionu, ul. V Ráji

                                       Radonice – tenisová hala Radonice, ulice Pavlova směr na Jenštejn

                                       TC Vrša sport – Technologická 950, areál VŠCHT, Praha 4  

                                       Tenisový areál Avion centrum Letňany u Tesca, pevná hala

                                       Top hotel  – ul. Blažimská, Praha 4 Chodov

                                       Prosek – letní kurty u polikliniky areál fotbalu Bohemians,

                                       Kobylisy, Malešice, Černý Most, Štěrboholy, Zeleneč, Dubeč, Újezd n.Lesy,

                                       Hloubětín, Klánovice,Kbely, Satalice, Chodov, Kyje

                                       Lob Bohnice, Praha 8 Kobylisy